10. 11. 2023 — 19:00 Divadlo ↗ Lístky

ODIVO: Vnorená → Lukáš Bobalík @P*AKT

Ponor do témy akútnej potreby starostlivosti. Tri nádychy. Tri zadržania dychu. Dunenie spodných prúdov. Prelievanie autentickej životnej skúsenosti do princípov nádychového potápania. Ako dlho vydrží telo bez dychu, hlava bez oddychu? Aké rôzne skupenstvá môže mať starostlivosť o blízku osobu?

Performancia o dotykoch, ktoré rozčeria hladinu, o minútach, ktoré sa zlievajú do rutinných úkonov a o detailoch, ktoré zostanú ukotvené v pamäti. V diele sa pracuje s princípom reperformancie – starostlivosť o konkrétnu reprízu preberá vždy iný performer, prepožičiava svoje fyzické telo a stáva sa spoluautorom. Každý ponor je tým pádom jedinečný.

☁

10.11.2023 / 19.00 / Lukáš Bobalík
Vstupenky: https://tootoot.fm/sk/events/653aa86b1b234e0d70244fae

🛁 


Námet, koncept a réžia: Mária Danadová a Monika Kováčová
Hudba: Dávid Javorský, Lukáš Kubičina (Myši na poli)
Texty piesní: Jakub Mudrák (Myši na poli)
Choreografia: Lívia Mendéz Balážová
Zvuková kinetická inštalácia: Martin Bízik
Scénografia: Juraj Poliak
Audio prehovor: Zuzana Galková
Stážistka: Martina Chmelanová
Performer: Lukáš Bobalík
Výroba scény: Devonic, s.r.o.

🪶 ODIVO je nezávislé divadelné zoskupenie založené v roku 2014. Od svojho vzniku účinkovalo na viac ako 100 festivaloch (Slovensko, Česko, Poľsko, Nemecko, Bulharsko, Macedónsko, Srbsko, Chorvátsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina). Divadelný jazyk zoskupenia inklinuje k medzidruhovým umeleckým prejavom, v rámci tvorby experimentuje s postupmi bábkového, objektového, pohybového divadla a performancie. Okrem tvorby pred stavení pre všetky vekové kategórie sa venuje paradivadelným projektom, vzdelávaniu a spoluprácam s tvorcami a tvorkyňami z rôznych umeleckých odvetví.
Odivo získalo ocenenia na medzinárodných festivaloch v Bulharsku, v Poľsku, v Chorvátsku, v Srbsku, v Česku a na Slovensku. Formujúcimi osobnosťami zoskupenia sú Monika Kováčová a Mária Danadová. Okrem nezávislej scény spolupracujú aj so zriaďovanými divadlami.
___
Priestorovými partneri projektu sú Záhrada – centrum nezávislej kultúry a Divadlo Štúdio tanca.

Bratislavská uvedenie sa uskutoční v rámci projektu Gynokritická púť.

Hlavným partnerom projektu a z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Z verejných zdrojov podporilo Ministerstvo kultúry SR a Bratislavský samosprávny kraj.