5. 10. 2023 — 19:00 Divadlo ↗ Lístky

Adam Dragun & Olga CIężkowska: DEADLINE – Premiéra

Všetko má svoj deadline. Život jednotlivca, kariéra aj ideály, na ktorých sme sa rozhodli vybudovať svoj pohľad na svet. Sú však tieto deadliny v niečom podobné? Tvorivá dvojica Adam Dragun a Olga CIężkowska v spolupráci s intermediálnym umelcom Michałom Dobruckim a herečkami Martinou Znamenačkovou a Helenou Urbańskou sa starostlivo pripravujú na svoj deadline. Pre tento účel oslovili tých najpovolanejších – umelcov a umelkyne stojacich na konci svojich kariér.

Dá sa o deadline niečo naučiť z ich praktických rád, alebo si ho musí nakoniec každý zažiť na vlastnej koži?

Olga CIężkowska a Adam Dragun sa zoznámili počas štúdia na Krakovskej divadelnej akadémií. V sezóne 2022/2023 uviedli v divadle Komuna Warszawa inscenáciu Poslednýkrát kedy boli moji rodičia v Komune Warszawa. Pomocou dokumentárnych videí, shakespearovskej drámy a autoetnografických metód vytvorili spolu so svojimi rodčmi javiskovú esej o láske vystavenej na scéne.

V rámci kolaboratívneho projektu pražského divadla Alfred ve dvoře a bratislavského P*AKTu s názvom Deadline ďalej rozvíjajú svoju predstavu divadla ako sociálneho experimentu a iniciovania nepravdepodobných stretnutí.

Réžia/koncept: Adam Dragun & Olga CIężkowska
Scéna/video/vizuál/kostýmy: Michał Dobrucki
Hrajú: Martina Znamenačková, Helena Urbańska

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia hlavného mesta Bratislava.