24. 8. 2022 — 19:00 Divadlo ↗ Lístky

AUTO ³ / Autocorrect + Lud:Us + Kvasný pohyb

Sprievodný program troch dní v PAKTe bude pozostávať z performancií „Kvasný pohyb“, „Lud:Us“ a inštalácie „Autocorrect“.

„Autocorrect“ – interaktívna inštalácia

„Kvasný pohyb“ – video-performance, 24 min.

Východiskom pre video-performance sú autorkine vlastné skúsenosti s kvasinkami, ich vzájomné spolužitie a scitlivenie sa. Pohybová performance stvárňuje kvasný proces, ktorý sa skladá z niekoľkých etáp: začatie kvasného procesu, najväčšia aktivita kvasného procesu, zdieľanie cukru (energie), udržiavanie aktivity (života) kvasnej kultúry. Kvasný pohyb vznikol v spolupráci s performerkami Luciou Kupcovou, Tatianou Takáčovou, Veronikou Verešovou a kameramanom Denisom Kozerawskim.

„Lud:Us“ – interaktívna performatívna hra

Lud:Us je interaktívna performatívna hra produkujúca instantné kompozície, v ktorých si hráč aj bez predošlej choreografickej a interpretačnej skúsenosti môže zažiť rolu tvorcu alebo interpreta ako voľnočasovú aktivitu. Pre skúsených tvorcov a interpretov Lud:Us predstavuje zábavnú platformu na trénovanie tvorivých a interpretačných schopností, kreatívnu pomôcku pri tvorbe diela, spoločenskú hru, alebo zábavnú edukačnú pomôcku rozvíjajúcu improvizačné, tvorivé a kompozičné schopnosti i plasticitu a expresivitu pohybu a tela.