21. 11. 2023 — 20:00 Koncert ↗ Lístky

DEEP DIVE presents Christian Winther & Thistle

▪️◾️ Christian Winther ◾️▪️
Gitarista, skladateľ, spevák a improvizátor z Osla. Je hybnou silou alternatívnej, experimentálnej a improvizovanej hudobnej scény so svojím osobným a intuitívnym prístupom ku gitare a tvorivému pesníčkarstvu. Okrem niekoľkých kapiel a projektov vedie aj festival improvizovanej hudby All Ears v Osle.

Predtým, ako sa Winther vydal na sólovú dráhu, pôsobil napríklad v experimentálnych triách Monkey Plot a Ich Bin N!ntendo, v jazzovom kolektíve Torg či v alternatívnom popovom due Listen to Girl. Vystupoval s hudobníkmi ako Mats Gustafsson, Frode Gjerstad, Anja Lauvdal, Susanna Wallumrød a Espen Reinertsen.

Na jeseň 2021 vyšiel Christianovi Wintherovi debutový sólový album „The Clearing“ v nórskom vydavateľstve Fysisk Format a odvtedy sú jeho výstupy na scéne jednak sólové (piesne a/alebo improvizácie), ale aj podporované jeho experimentálnou rockovou kapelou. Jeho posledný album Urfuglen bol označený za jeden z albumov roka v denníku Klassekampen.

https://christianwinther.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=9pQULHRRPjA

▪️◾️ Thistle ◾️▪️
Duo Matěja Kotoučka a Sima Hakalista Thistle sa pred niekoľkými rokmi objavilo na scéne okolo kolektívu AVA a Bastl Instruments. Ich spoločná abstraktná improvizácia stavia na kombinácii elektroakustických nástrojov, syntetizátorov a terénnych nahrávok, pričom osciluje medzi dronovým minimalizmom a závanmi kosmische musik. Minulý rok vydali Thistle svoju prvú štúdiovú nahrávku na Stoned To Death.

Simo Hakalisto je fínsky hudobník, performer a dokumentarista, ktorý pôsobí aj v projekte Gnäw a v sólovo ako Shakali.
Matěj Kotouček pôsobí sólo ako Loops of Decay alebo v elektronickom projekte Sky To Speak. Je tiež zapojený do komunitného projektu Noise Kitchen zameraného na modulárne a DIY syntetizátory.

https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/teleopsia
https://youtu.be/UlL6gU_JjCw?t=4929

Dvere: 19.30
Začiatok: 20.00

VSTUP: 5€
🔗 https://tootoot.fm/sk/events/65410b321b234e048806bf63

___
Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.