4. 6. 2024 — 19:00 Divadlo ↗ Lístky

Divadlo na Peróne: MY ĽUD!

“Hladina mora stúpa…Klíma a svet sa mení…Zem sa otepľuje…Pomaly, ale
isto…”

🏝️🌊👥🌊👥🏝️

V dôsledku meniacej sa klímy je veľká časť ostrovov ohrozená stúpajúcou morskou hladinou. Z tohto dôvodu mnoho Ostrovanov z ostrovov uteká a ich dlhá a namáhavá cesta končí v Lide. Vďaka tomu krajina čelí veľkým nepokojom. Je to po prvý raz, čo sa jej obyvatelia musia vysporiadať s utečeneckou krízou. Lidanský kráľ sa narýchlo rozhodol ubytovať Ostrovanov v dočasnom stanovom tábore v centre hlavného mesta Marsk. Lidania pôvodne Ostrovanov vítali, vyzbierali peniaze na ich podporu a do tábora priniesli jedlo a hračky. Odvtedy už ale uplynulo niekoľko mesiacov a stále neexistuje perspektíva, kedy sa Ostrovania budú môcť vrátiť do svojich domovov. Zhoršujúca sa situácia núti kráľa k historickému kroku vyhlásiť prvé demokratické voľby prezidenta. Krajina sa náhle pripravuje na obsadenie novej politickej role, ktorá doteraz v Lide neexistovala. 
V rámci interaktívnej, divadelnej spoločenskej hry sa diváci stávajú lidanskými občanmi a ich voľba ovplyvňuje dianie v krajine. Ako ich výber dopadne?

🗳️🗞️ 📍 🖊️ ⬇️ ✅ ⬆️ 🙋‍♂️

RÉŽIA A DRAMATURGIA: Jana Wernerová / Peter Kočiš
KONCEPT: Sytze Schalk (NL)
TEXT: Sytze Schalk / Jana Wernerová / Peter Kočiš PREKLAD: Zuzana Kotiková
SCÉNA: Ján Ptačin / Peter Kočiš / Jana Wernerová
KOSTÝMY: Emma Korpová
HUDBA/VIDEO: Dead Janitor
HRAJÚ: Jana Wernerová / Peter Kočiš / Michaela Domovcová / Jakub Muranský
HLAS GAMEMASTER: Alena Ďuránová
HLAS PREZIDENTKA: Táňa Poláková
HLAS PREZIDENT: Peter Cibula
TECHNICKÁ PODPORA: Palko Matia, Dušan Kopčov
PRODUKCIA: Zuzana Kotíková / Peter Kočiš / Jana Wernerová
VÝROBA SCÉNY: Copyvait, Seven Minutes, Ľudmilla Benková
ĎAKUJEME: Patt production, Magdalénka Kolbašská

Hra vytvorená holandským dramatikom Sytze Schalkom a divadlom Na peróne v spolupráci s KAIR Košice Artist in Residence a Creative Industry Košice sa snaží prispieť k boju demokracie proti extrémizmu.


Predstavenie vznikalo v rámci medzinárodného projektu BORDERLINE OFFENSIVE: laughing in the face of fear, ktorý bol spolufinancovaný z programu Európskej únie Kreatívna Európa. Vznik predstavenia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva.