14. 11. 2023 — 18:00 Komunitné stretnutie ↗ Lístky

Hravé komunitné utorky pre kvír ľudí + Workshop teplého vyšívania

Srdečne vás pozývame na hravé neformálne komunitné utorky v Kultúrnom centre P*AKT pre všetkých LGBTI+ ľudí.

Tentokrát sme si pre vás okrem hier pripravili aj workshop teplého vyšívania krížikovým stehom ostrou ihlou s People on Earth. Popri hraní a vyšívaní sa budeme rozprávať ako urobiť tento svet krajším pre všetkých.

OZ People on Earth z Novej Cvernovky (https://www.instagram.com/peopleon_earth) sa venuje udržateľnej móde založenej na opätovnom použití, prepracovaní a opravách.
Nevyšívame na kanavu (textília bežne používaná na vyšívanie krížikovým stehom tupou ihlou), ale vymeníme ju za odpadovú reklamnú banerovinu. Ponúkneme na výber predlohy výšiviek s LGBTI+ tematikou, pomôžeme aj s vaším vlastným návrhom. Každý človek si na konci odnesie originálnu vlastnoručne vyšitú nášivku. Vyšívania sa môže zúčastniť 10 ľudí a pre ďalších máme už tradične hry.

Sprevádzať vás bude sociálny poradca Christián Havlíček, ktorý pôsobí aj v inPoradni.

Našimi zásadami sú:

• veríme tomu, čo hovoríš, čo cítiš a čo prežívaš
• rešpektujeme tvoje požiadavky ohľadom mena, zámen
• rešpektujeme tvoje súkromie a anonymitu

Netreba sa nijako prihlasovať, stačí prísť pred vchod Ubytovne Zváračák, Pionierska 17 a my si vás o 18:00 vyzdvihneme na mape tu: https://lnk.sk/hnue

Ak sa oneskoríte zavolajte alebo pošlite správu na číslo 0902 463 263.

Tešíme sa na vás.

Komunitné stretnutia podporili z verejných zdrojov Ministerstvo spravodlivosti SR, Nadácia mesta Bratislava, Bratislavský samosprávny kraj, Ministerstvo kultúry SR. 

Zobraziť menej