4. 6. 2023 — 19:00 Divadlo ↗ Lístky

katalyzátor_stability

katalyzátor_stability
BRATISLAVA
________________

Autorská performatívna esej pojednávajúca o téme interrupcií a interrupčného zákona v slovenskom a českom kontexte, o hraniciach zodpovednosti, individuality a tabuizácie. Kde naráža idea regulácie interrupcií na pomyseľnú hranicu morálnej zodpovednosti? Kto je obeť a kdo vinník? Čo za benefity prináša regulácia interrupčných zákrokov?
Žena jako subjekt, alebo objekt? Mechanismy moci na pôdorysoch rodinných vzťahových vzorcov.
„Možno máš dieťa, ale aj tak si sám. Tvoj pocit samoty je taký istý.“
„Asi.“
Brániť si svoj vlastný svet sa zdá byť jediným východiskom.
________________

Text_kolektív
Réžia_Alexandra Bolfová
Dramaturgia_Karolína Vaňková
Kostýmy, scéna_Anna Tichá
Hudba_Tomáš Mohr
Light design_Filip Obermajer
Videoart/grafika:_Filip Obermajer, Jiří Kolář
Produkcia_Klaudia Klembarová
Technical manager_Tereza Papáčková
Pohybová spolupráca_Eva Priečková
Performer/ky_Mária Ševčíková, Michal Kraus, žena
________________

Mezinárodný performatívny projekt vznikol spojením piatich umeleckých subjektov – Averze_, platformy Innenhof o.z., bratislavského kultúrneho centra P*AKT, brnianskej zóny nezávislého umenia CO.LABS a pražskej Venuše ve Švehlovce.
_________________

Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt tiež podporilo Ministerstvo kultury ČR, Fondy EHP, Nová Síť z. s., Státní fond kultury a Statutární město Brno. Averze_ je rezidenčnou skupinou zóny nezávislého umění CO.LABS.
_________________

Uvedenie je realizované i v rámci projektu Gynokritická púť, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Ministerstvo kultúry.
_________________

__Averze_ __je divadelná platforma, která združuje divadelných umělcov a umelkyne rôznych profesií so zameraním na novú činohru a hraničné divadelné formy. Spája v sebe autorský a experimentálny prístup. Programovo sa venuje sociálnym témam témam a feminismu v kontexte reflexie súčasnej spoločnosti.

___
__Innenhof __je umelecká platforma orientovaná na obsah nie médium.
___

__P*AKT Kultúrne Centrum __je bratislavská ​​platforma pre performatívne, hudobné a vizuálne umenie. Miesto pre umelcov z marginalizovaných, zdravotne znevýhodnených a LGBTI+ komunít.
___

__CO.LABS __je brnianska nezávislá profesionálna platforma, ktorá sa zameriava na podporu tvorby nezávislých tvorcov a tvorkýň v oblasti performing arts a ďalších umeleckých oblastí.
___

__Venuše ve Švehlovce __je pražský multifunkčný kultúrny priestor v budove Švehlovy koleje.
_________________

Upozorňujeme divákov a diváčky, že v predstavení sa používa ___stroboskopický_efekt__a___dymostroj.___Tešíme sa na vás_!_!_!_
_________________
_________________