13. 4. 2024 — 18:00 Diskusia ↗ Lístky

NU DANCE FEST 2024 @ P*AKT

Choreograf v ringu – 6th round

Choreograf v ringu via Bratislava
TALKSHOW
JAZYK: Slovenský, český
Vstup voľný
75 min

Nu Dance Fest a PULSAR uvádzajú v druhej sérii „ringu“ tri kolá akčných rozhovorov, kde rozhodca a moderátor Honza Malík pozve popredných choreografov slovenskej scény súčasného tanečného umenia s výraznými skúsenosťami z práce v zahraničí, aby predstavili umelecký súboj o vízie, ciele a hodnoty, ktoré umožňujú formovať slobodnú spoločnosť.

Dynamika dnešných dní je rýchla. Sme prekvapení drzosťou a neznalosťou niektorých politikov, ktorí sa snažia masovo vnucovať „návod na život“. O to viac je potrebné jednať a tvoriť, ale aj stretávať sa, rozprávať sa, zdieľať a posilňovať jednotu a silu slobodne zmýšľajúcich ľudí. Tanec je významnou platformou pre také stretnutia a taneční tvorcovia sú nezabudnuteľnými umeleckými osobnosťami, ktoré si sú vedomé hĺbky a podstaty bytia.

Idea, koncepcia: Tereza Krčálová, Honza Malík
Scenár, strih: Katarína Cvečková
Spolupráca na scenári, dramaturgia, moderátor: Honza Malík
Outdoor kamera: Leonardo Bertazzo (IT)
Technická podpora: tím NDF24
Produkcia: Honza Malík, Martina Kotláriková
Koproducent: Nu Dance Fest 2024
S podporou: projekt BeInternational, Štěpán Zahálka, PLOVE, BaladaSITE

PULSAR je umelecké zoskupenie, ktoré realizuje tanečné diela v oblasti súčasného tanca vytvorené na základe jasne zvolenej dramaturgie. Zámerom PULSARU je umelecky spracovávať angažované témy a hľadať pre ne nový tanečný výraz. Okrem tejto hlavnej činnosti sa PULSAR venuje aj vytváraniu nových umeleckých a umelecko-odborných formátov, vďaka ktorým skúma nové možnosti umenia a ktoré umožňujú rozvíjať umeleckú prácu v tesnom prepojení s divákom. Ďalej vytvára zázemie pre umelcov pozvaných k tvorbe autorských diel. Spolupracuje s mladými tvorcami 20+, ale aj so skúsenými 45+, ktorým poskytuje umelecké a produkčné zázemie na hľadanie vlastného výrazu a rozšírenie ich spoločenského a filozofického obzoru.

🔵NU DANCE FEST 2024🔵