6. 5. 2023 — 19:00 Divadlo ↗ Lístky

Offline: Tí druhí @P*AKT

Hra Tí druhí je textovou kolážou, informačným tokom, ba až informačným útokom, ktorý sa na človeka každý deň rúti skrz internet a médiá. Je to babylonské pomätenie informácií, ktoré sú komoditou budúcnosti.

Koláž textov z dvoch protichodných táborov, ktoré sa navzájom neznášajú a označujú za dezinformátorov a dezolátov. Snaha nájsť cestu von zo súčasného marazmu. Je to hypnotická halucinácia, duchovné cvičenie.

Hlavným hrdinom je androgýn, človek s dvoma hlavami a dvoma telami, ktorého museli bohovia rozseknúť, pretože sa jeho obrovskej sily a spupnosti báli. Odkedy sa zaoberá svojou rozpoltenosťou a hľadaním druhej polovice, stal sa slabým.

Rozpoltenosť človeka oslabuje, tak ako v súčasnosti ho oslabujú témy covidu, vojny, prepólovania sveta, veľkého resetu, života v neustálom strachu o prácu, financie, ktoré človeku neumožňujú robiť to, čím sa líši od zvierat, rastlín a minerálov a to je schopnosť tvoriť.

Rodíme sa do otroctva, cestou von je možnosť stať sa človekom.

Offline: Tí druhí

réžia a hudba: Jozef Vlk

text: Michaela Zakuťanská

scéna: Ján Ptačin

pohybová spolupráca: Stanka Vlčeková

foto: Tibor Czitó

hrajú: Lenka Barilíková a Kamil Mikulčík

vstupné: 10 EUR
https://tootoot.fm/sk/events/64467303c6b4f111a8a6b697

__________________________________________________

Projekt bol podporený v dotačnej schéme Bratislavského samosprávneho kraja v rámci projektu Angažované divadlo v kultúrnom centre P*AKT.

__________________________________________________

Súčasťou podujatia je aj výstava PRIEKOPNÍČKY.