11. 3. 2023 — 19:00 Divadlo ↗ Lístky

Pandémia+

AK STE SI KÚPILI VSTUP NA ZRUŠENÚ JANUÁROVÚ REPRÍZU, LÍSTKY VÁM PLATIA

💊 Šteklivé bozkávanie sa v klube by bolo predzvesťou vášnivej noci dvoch príťažlivých mužov, keby jeden z nich neskrýval tajomstvo a druhý nedostal strach. Vzťah ďalšieho páru nečakaná pandémia rozdelí na diaľku, prepojení zostávajú len vďaka videohovoru a spoločnej pozitivite.

💊 Dve ženy z malomesta riešia predsudky okolia, zatiaľ, čo sa jedna z nich pripravuje na ťažký pôrod. Posledný hrdina je síce osamote, no zvádza so sebou nebezpečný monológ. Oplatí sa žiť, hoci je zo seba nekonečne zhnusený?

💊 Každému z nich do života zasiahne osudová diagnóza, ktorá pre milióny v minulosti znamenala smrť. Hra Pandémia+ vychádza z rozhovorov s ľuďmi s HIV statusom, ktorí počas krízy s koronavírusom zažívali ťaživé déjà vu. Každý deň na Slovensku zvádzajú boj s absurdnými dezinformáciami a snažia sa búrať tabu v sebe aj v iných.

💊 Hru napísal Andrej Kuruc a Marek Hudec, inscenáciu režíruje Juraj Bako. Intenzívny divadelný zážitok spája divadlo s prvkami videoartu a performancie.

Réžia: Juraj Bako
Autori: Andrej Kuruc, Marek Hudec
Hrajú: Mária Ševčíková, Peter Pavlík,
Lukáš Zahy, Andrej Kuruc
Scéna a kostýmy: Júlia Jurinová
Lightdesign: Boris Adamčík
Videoart: Matúš Gavorník
Hudba: InWalk
Grafická spolupráca: Eugen Korda
Produkcia: Marcela Stanková, Andrej Kuruc, Róbert Pakan
Technické zabezpečenie: Boris Adamčík

Inscenácia je prístupná od 16 rokov.

Z verejných zdrojov ju podporil Fond na podporu umenia. Inscenáciu finančne podporil aj Bratislavský samosprávny kraj, Ministerstvo kultúry SR a Goetheho inštitút.

Lístky: https://bit.ly/4180QyC

Partneri:
Kultúrne centrum Pakt, Drama Queer
Mediálni partneri:
Magazín QYS, Queerslovakia, Rádio_FM