24. 2. 2024 — 18:00 Divadlo ↗ Lístky

The Breakup / predpremiera / @ P*AKT

The Breakup
(Tí Druhí)

ENGLISH VERSION BELLOW

Do miestnosti vstupujú dvaja partneri. Rozchod im potrvá presne 30 minút.

💔The Breakup je úprimným pohľadom na koniec lásky. Táto špecifická interdisciplinárna performance od rumunskej režisérky Ioany Păun popisuje, čo zažívame, keď sa od seba odcudzujeme, nevyhýbajúc sa surovým, pravdivým a neočakávaným situáciám. Vo svete, v ktorom sa okolo prekonávania rozchodov vytvoril prapodivný priemysel – od rôznych meditatívnych a liečebných pobytov po služby ponúkajúce vymazanie všetkých spoločných online postov – ostáva samotný kľúčový moment opúšťania nepreskúmaný a nespoznaný.

💘Toto predstavenie, vytvorené režisérkou Ioanou Păun v spolupráci so slovenskou performerkou Martou Blaškovou, vychádza zo skutočných príbehov o rozchodoch. Performance postupne odkrýva odtiene posledných momentov a každý účastník či účastníčka odchádza s namieru vytvoreným zážitkom rozchodu. Ide o maličkosti – slová, myšlienky, nádychy a ticho – ktoré vás vtiahnu do zážitku dvoch ľudí, ktorí sa od seba vzďaľujú.

❤️‍🩹Pre čo najplnohodnotnejší zážitok odporúčame navštíviť performance osamote. V prípade, že sa chcete zúčastniť v dvojici či v skupine, zakúpte miesta na časy po sebe. Návštevníkov a návštevníčky takisto prosíme, aby prišli aspoň 10 minút pred začiatkom ich termínu, aby sme vedeli zabezpečiť hladký priebeh celého podujatia a včasný začiatok všetkých performance. Počet miest je veľmi limitovaný.

Dĺžka: 30 minút
Performance pred dvoch divákov je možné zažiť v slovenskom alebo anglickom jazyku.

Časy performance:
18:00
18:40
19:20
20:00
20:40

🥀🥀🥀LÍSTKY: tootoot.fm

Tím:
Koncept a réžia: Ioana Păun
V spolupráci: Marta Blašková
Set design: Matěj Sýkora
Coding: Boris Vitázek
Grafika: Alice Voinea
Produkcia: Projekt Batyskaf

Ioana Păun

Ioana Păun je rumunská režisérka, ktorá sa vo svojej tvorbe zaoberá ľudským správaním v hraničných situáciách. Spolupracovala s významnými medzinárodnými inštitúciami, medzi inými napríklad s le phénix scène nationale, Théâtre les Tanneurs, CNDB, MuseumsQuartier a ASHTAR Theatre v Palestíne. Od roku 2017 do roku 2020, viedla program v Národnom múzeu súčasného umenie v Bukurešti, ktorý pomáha začínajúcim rumunským hercom a herečkám etablovať sa aj v oblasti performance. V roku 2021 vyhral jej debutový film „Emilia Hosu has HIV“ cenu kritiky na festivale Ljubljana FEKK a hlavnú cenu na súťaži krátky filmov TIFF. Tento rok sa venuje výskumu snov a v Bratislave vytvorí dielo o láske a iných emotívnych stavoch. Okrem toho bude nakrúcať krátky film, odohrávajúci sa v jednom z najluxusnejších a najdekadentnejších kaderníckych salónov v Bukurešti 80. rokov.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

The Breakup

Two lovers enter a room. It will take them exactly 30 minutes to end their relationship.

💔The Breakup offers an exclusive glimpse into the end of love. It’s a take on what happens when couples part ways, bringing the raw, the real, and the unexpected. In a world where the aftermath of love’s demise has become a peculiar industry — boasting everything from healing retreats to services erasing shared online histories — the pivotal moment of parting remains largely uncharted territory.

💘Created by Romanian director Ioana Păun în collaboration with Slovak performance-talent Marta Blašková, this experience is crafted from real breakup stories. The show peels back the layers on those final moments to give each participant a meticulously tailored breakup scenario. It’s about the little things — the words, the silence, the thoughts, and breaths — that pull you into the experience of two people drifting apart.

❤️‍🩹For a truly introspective experience, we recommend attending „The Breakup“ solo. Please note that spaces are very limited, making early booking essential to secure your spot. We also advise arriving at least 10 minutes before the show begins to ensure a smooth and timely start to your experience.

Duration: 30 minutes
Available in Slovak and English

Times of the performance:
18:00
18:40
19:20
20:00
20:40

🥀🥀🥀TICKETS: tootoot.fm

Team:
created by Ioana Păun
devised with Marta Blašková
set design Matěj Sýkora
coding Boris Vitázek
poster by Alice Voinea
produced by Projekt Batyskaf

Ioana Păun
Ioana Păun is a director focused on human behavior in challenging situations. She has recently collaborated with institutions such as le phénix scène nationale, Théâtre les Tanneurs, CNDB, MuseumsQuartier, and Ashtar Theatre in Palestine. From 2017-2020, she led a program at Bucharest’s National Museum of Contemporary Art, aiding emerging Romanian actors in their transition to performative languages. In 2021, her debut film „Emilia Hosu has HIV“ won the critics‘ award at Ljubljana FEKK and the grand prize at TIFF’s local competition for shorts. This year, she is developing a system to re-edit nocturnal dreams. During 2024, she is located in Bratislava creating works centered on falling in love and other emotional endeavors, and will also shoot a short film set in one of Bucharest’s most luxurious and decadent hair salons of the ’80s