17. 5. 2023 — 18:00 Komunitné stretnutie ↗ Lístky

THEY! Drag Queens and Kings Showcase 2023: Čítanie z príbehov transrodových ľudí

Sú súčasťou okruhov našich priateľstiev, rodín, práce, bežného života. Život transrodových ľudí na Slovensku nie je jednoduchý a čelia nenávistnej kampani politikov a političiek.

Započúvajte sa do autentických príbehov, ktoré ste mohli čítať v dvojici kníh od NOMANTINELS Tá bolesť ťa prejde a Príbehy o coming-oute.

Mia Žureková – Tá bolesť ťa prejde:

Úryvky z knihy číta Elégia Štrbová.

Ich puto nemá obdoby, no speje k bodu, pred ktorým by mal každý zutekať. V tejto novele však Mia Žureková nesmierne citlivo, občas kruto cynicky, no najmä veľmi ľudsky ukazuje, že kto nechce zažiť bolesti priateľstva, nemá právo ani na jeho radosti. V denníkových zápiskoch vo forme listov okamžite strhne čitateľa do silného prúdu málo viditeľných vychýlení duše, tela, vzťahov i spoločnosti, v ktorej dnes žijeme a pre ktorú je skratka LGBT niekedy ešte stále tabu.

Autorský kolektív – Príbehy o coming-oute:

Poviedky Ambrosie Bajtek a Sabriny Katonoff číta Ľuboš Janák.

Veľké lásky, rozchody, superhrdinovia, medvede, hady, záhady a kult krvilačných profesorov. Zbierka trinástich textov od autorského kolektívu queer časopisu QYS ukazuje rôznorodosť ťažkostí LGBTI+ ľudí na Slovensku, ale aj odvahu a vytrvalosť.

Vstup voľný