Vybuduj s nami kultúrne centrum P*AKT

Po obmedzeniach, ktoré vrazili kultúre dýku do chrbta je čas, aby sme sa opäť začali stretávať a spoločne zažívali umenie a kultúru.

Čo a kto je P*AKT

Za P*AKT-om stoja tri umelecké subjekty: NOMANTINELS, Batyskaf a GAFFA. Každý z nás pociťoval potrebu vytvoriť  priestor pre nezávislé umenie a kultúru. A tak sa začal príbeh budovania P*AKT-u.

Nezávislí umelci často narážajú na to, že nemajú kde skúšať, hrať, uvádzať premiéry či reprízy, koncertovať. Príčinou sú obmedzené financie, nedostatok možností a v posledných rokoch sa pripojila ešte pandémia, ktorá celú situáciu iba umocnila. A tak aj so svojím umením migrujú z priestoru do priestoru, len aby našli zázemie.

Práve preto sme sa rozhodli pretvoriť opustený priestor bývalého bufetu v objekte na Pionierskej 17 na kultúrne centrum P*AKT. Priestor kedysi slúžil ako kuchyňa a bufet, ktoré kŕmil budúcich zváračov a zváračky. Škola sa presťahovala a budova slúžila na iné účely cez priestory SIS, lokácie seriálu o slovenskej polícii až po skladisko stoličiek. A teraz postupne naberá kontúry Kultúrného centra P*AKT. 

Ak podporíš P*AKT, podporíš kultúru.

Posledný rok pilne pracujeme na kultivácii priestoru, čo nám umožnilo usporiadať niekoľko kultúrnych akcii a zastrešiť pár skúšobných procesov. Pandémia nám kráti čas a financie. Náklady na materiál narastajú a nepredvídateľné opatrenia nám znemožňujú fungovať v normálnom režime.

Nezávislé umenie má mnoho podôb, a u nás tomu nebude inak.

V P*AKT-e sa môžete tešiť na rôznorodý program, od performancií a koncertov až po audiovizuálne inštalácie. Sústredíme sa na hodnotné zážitky, ktoré nie sú len zábavou, ale posúvajú myslenie človeka vpred a otvárajú mu nové obzory. Sme otvorení ľuďom všetkých pohlaví, orientácií, národností, rasy a vierovyznania, nerobíme rozdiely.

Ďakujeme!